Останні події

Депутатська група "УДАРу" у Верховній Раді домоглася відмови від небезпечних урядових пропозицій щодо бюджету

Зокрема, проект бюджету та змін до Податкового кодексу передбачав запровадження для фізичних осіб обов’язкового декларування доходів, витрат і майна, а також надання податковим органам права донараховувати 30-вісотковий податок з перевищення витрат над доходами після відповідної перевірки. Якщо громадянин витрачає готівкові кошти, що зберігаються поза банківськими рахунками, то відповідно до урядового проекту такі витрати мали б вважатися "перевищенням" над доходами. Врешті-решт, це положення з законопроекту вилучено.

Також за наполягання депатутів-"ударівців" Верховна Рада відмовляється від запровадження податку на комерційну нерухомість та поширення оподаткування на всю площу нерухомості – без урахування неоподатковуваної мінімальної площі житла. В умовах падіннях доходів такі податки призвели б до зубожіння найбільш вразливих та стали додатковим тягарем для малого й середнього бізнесу.

Не пройшла й урядова пропозиція щодо введення касових апаратів для платників єдиного податку, а також заборони віднесення витрат, перерахованих платником єдиного податку, на валові витрати платників податку на прибуток. Такі нововведення означали б фактичну ліквідацію спрощеної системи оподаткування.

Депутати з "УДАРУ" домоглися відмови від так званих спецрахунків з ПДВ, які б ускладнили і без того заплутану систему оподаткування.

Як пояснила народний депутат Оксана Продан (група "УДАРУ"), коментуючи урядові пропозиції до проекту бюджету, "наше завдання зробити так, аби не було гірше". "Про реформи, на жаль, не йдеться, - сказала вона. – Зібрати податки в підприємств та населення – це не реформування. У разі прийняття цих законів через місяць-два просто не було б з чого платити податки".

Партія "УДАР" також виступила проти закону №1536 про введення імпортного збору, прийнятого Верховною Радою за основу 25 грудня. Документ передбачає запровадження з 2015 року додаткового збору в розмірі 5 відсотків на імпортні продукти харчування, та 10 відсотків – на решту товарів (крім життєво необхідних).

"Наша група докладе всіх зусиль, аби цей закон в кінцевому варіанті не пройшов, - сказала Оксана Продан. – Адже імпортні товари подорожчали б ще 12,6 відсотка (з урахуванням ПДВ)".

 

Крім того, за її словами, така новація порушує б відразу п’ять пунктів Угоди про Асоціацію з Європейським Союзом. ЄС у разі запровадження додаткових зборів відмовиться від одностороннього скасування мита на українські товари.

  30 Грудня 2014 +Коментар | подобається