Останні події

УДАР у Верховній раді вимагає повної економічної блокади Росії, Криму, ЛНР та ДНР

Депутатська група УДАР (входить в парламентську фракцію Блок Петра Порошенка) ініціює розробку законопроекту, який передбачає посилення економічних санкцій - аж до блокади Криму, територій, окупованих терористами "ДНР" та "ЛНР", а також самої Росії. Про це в ході брифінгу у Верховній Раді повідомив народний депутат від УДАРу Юрій Соловей.

«Рішення Уряду щодо введення режиму надзвичайної ситуації на частинах Луганської та Донецької областей, що знаходяться під контролем терористів,  – це занадто м’яка та пізня реакція.

«Надзвичайна ситуація» на цих територіях трапилась вже майже рік тому. Ми маємо не просто надзвичайну ситуацію, ми маємо абсолютно реальну війну, де Російська Федерація  є агресором, через якого гинуть тисячі людей в Україні. я є прибічником того, аби говорити людям правду: Україні треба на офіційному рівні визнавати Росію агресором, який фінансує терористів та надає їм зброю та солдатів. Суверенна українська територія Автономної республіки Крим окупована та анексована іноземною державою, – сказав Соловей.

Заступник голови Комітету з питань економічної політики вважає, що Україна першою повинна ввести санкції проти російського бізнесу, а вже потів просити про це своїх європейських партнерів.

«Зараз у суспільстві та серед депутатів іде дискусія щодо розірвання дипломатичних стосунків із Росією. Особисто я цю ідею підтримую. Досить гратись в незрозумілі ігри.

Вважаю, що треба не тільки розірвати дипломатичні відносити, але й ввести повний спектр економічних санкцій, наприклад, перекрити постачання води та електрики, зробити неможливою торгівлю, тобто можливості доставки усіх продовольчих товарів до окупованого Криму. Те ж саме треба робити із територіями Луганської та Донецької областей, які контролюють терористи. Всім, хто має український паспорт, ми раді в Україні завжди. Проблеми тих, хто побіг та змінив громадянство на російське, нехай вирішує так звана влада Криму. Крім того, треба припинити роботу всіх російських банків в Україні, заборонити імпорт із РФ. Нехай ті, хто підтримує дії російської влади відчують на собі їхні наслідки – не зможуть вільно подорожувати, не зможуть вивести гроші з України. Можливо тоді вони прозріють. Я прихильник радикальних дій», – сказав Соловей.

На його думку, певний спротив мобілізації в Україні є також наслідком незрозумілої для людей політики.

«Тисячі чоловіків отримують повістки, мають йти до військових комісаріатів, боронити Україну. При цьому вони бачать на полицях магазинів російські товари, їм доступні російські пропагандистські медіа, в Україну всіма видами транспорту приїжджають громадяни РФ, нормально працюють відділення російських банків та іншого великого бізнесу. Саме через це дехто в Україні ще не вірить у реальність війни. І саме через це не хочуть йти в армію. Російський бізнес продовжує заробляти гроші в Україні, податки з яких йдуть на закупівлю зброї, з якої потім вбивають українців. Люди просто не можуть зрозуміти, як таке можливо», – обурюється Соловей.

Крім того, депутат вважає, що надання правової оцінки дій РФ в Україні – визнання сусідньої держави агресором – є необхідним кроком самозахисту для України.

«Після прийняття такого рішення ми зможемо апелювати до світу, просити про надання військової допомоги, спонукати до визнання ДНР та ЛНР терористичними організаціями, що повинні стояти в одному ряду із «Аль-Каїдою» та «Ісламської державою»: кількість жертв терористів в України вимірюється тисячами. Ми готові боротись з тероризмом разом з усім цивілізованим світом. Але перед тим, як нам допоможе світ, ми повинні допомоги самі собі – тобто ввести проти Росії та терористів в Луганську та Донецьку економічні санкції», – вважає заступник голови Комітету з питань економічної політики Верховної ради України Юрій Соловей.

  27 Січня 2015 +Коментар | подобається