Останні події

“Відкритий Праймеріз: народний вибір кандидатів” (офіційно)

Для того, щоб очистити виборчі списки від корупціонерів, провести люстрацію та дати можливість громадам самостійно визначати, хто балотуватиметься на місцевих виборах, запускається процедура Народного Праймеріз.

Ініціатором Праймеріз виступає ГО «Громадський форум Івано-Франківська». Партія «УДАР Віталія Кличка» –  політична сила, від якої переможці Праймеріз зможуть балотуватись на майбутніх місцевих виборах. Партія виступає у ролі партнера Проекту.

Буде проведено дворівневий відбір кандидатів на місцеві вибори-2015. А також на посаду міського голови Івано-Франківська.

В Народному праймеріз зможе взяти будь-який мешканець області чи міста. Щоправда він має відповідати певним вимогам: пройти «фільтрацію» громадських організацій, які займаються виборчими процесами в Україні.

Після фільтрації кандидати повинні будуть пройти народний відбір, – в ході загальнодоступного голосування по кожному виборчому округу.

11 травня ГО «Громадський форум Івано-Франківська» (Юрій Соловей), обласна (Володимир Стефанків) та міська (Тарас Іщенко) організації партії «Удар» провели прес-конференцію, на якій повідомили про те, що на Прикарпатті запускається процедура Народного Праймеріз.

«Метою Народного відкритого Праймеріз є те, щоб не політичні партії визначали хто буде представляти їхні інтереси в місцевих радах, а сама громада самостійно визначила, кого вона бачить найкращими, найдостойнішими кандидатами в депутати,» – зазначив Юрій Соловей.

Організатори закликають до співпраці на партнерських умовах всі організації які займаються виборчим процесом – рух «Чесно», «Опору», КВУ та інших.

«Це робиться для того, щоб саме ці організації на етапі відбору кандидатів для участь в Праймеріз могли відфільтрувати потенційних кандидатів на предмет корупції, на предмет причетності до відмивання грошей, на предмет причетності до незаконних забудов в місті Івано-Франківську і в області, на предмет дотичності до політичних сил, які не мають права на існування в нашій державі, таких як партія регіонів та комуністична партія,» – пояснив Юрій Соловей.

«Ми змінюємо правила, за якими виборець обирає свого делегата у владу,» – наголосив Юрій Соловей.

Проект Праймеріз стартує 20 травня 2015 року. До 4 липня, за участі громадських організацій, які погодилися брати участь в проекті, відбудеться «фільтрація» потенційних кандидатів. З 4 липня по 20 серпня – етап безпосередньої агітації кандидатів на тих округах, де вони будуть мати намір балотуватися. Також передбачено проведення публічних дебатів. За результатами проведених процедур переможець буде делегований для участі у виборах.

Оскільки майданчик для Праймеріз надала партія «Удар», то голова обласної організації партії Володимир Стефанків пояснив саму процедуру реєстрації бажаючих взяти участь у процесі:

«Кожен бажаючий зможе прийти в офіс партії і зареєструватися. Для цього йому потрібно буде заповнити анкету, якщо буде предвиборча програма – подати цю програму і одне фото 3х4. Після цього потенційний кандидат пройде відбір, після чого буде допущений до процесу агітації. На заключному етапі ми будемо проводити голосування, яке буде здійснюватися по всій області в наметах пп «Удар» безпосередньо вкиданням бюлетеню в урну. Потім буде проведений підрахунок голосів і оголошено результати Праймеріз».

Для підрахунку голосів, знову ж таки, будуть залучені громадські організації.

Все це робиться для того, щоб очисти виборчі списки від корупціонерів та оновити владу. Оскільки, з огляду на політичне життя в Україні протягом всіх років Незалежності, виборці вже не вірять у прихід до влади нових та чесних політиків адже процес висунення партіями кандидатів є непрозорим та кулуарним.

 

  12 Травня 2015 +Коментар | подобається