Останні події

Праймеріз в Івано-Франківську: нові та молоді кандидати обирають шлях змін для своєї країни (відео)

Згідно з законопроектом про місцеві вибори, за  який Верховна рада проголосувала на початку літа, цьогорічні місцеві вибори пройдуть за відкритими списками.

Виборці зможуть чітко бачити за якого кандидати голосують і яку політичну силу він представляє.

Щоб громада  сама обрала собі в органи місцевого самоврядування тих кандидатів яким довірятиме і делегувала їх на участь у виборах 25 жовтня, Громадським Форумом на Прикарпатті було ініційовано  створення  Відкритого Праймеріз. Система попередніх виборів (праймеріз)  використовується в багатьох країнах з давньою демократичною історією (до прикладу  у США).

В Івано-Франківську система попередніх виборів активно набирає обертів.

Катерина Касапчук  корінна жителька міста, виховує двох дітей, каже, що хоче аби її доньки проживали у європейському місті. В праймеріз бере участь вперше.

к

Романа Семянчука взяти участь у праймеріз підштовхнуло бажання перевірки власних сил, а також наміри спільно із громадою вирішувати проблеми мікрорайону, в якому кандидат проживає.

с

Роману Богушеву 22 роки. Поки батько юнака воює на фронті, хлопець хоче змінювати країну та рідне місто тут. Праймеріз для нього стане  чесною боротьбою до якої батько привчав його змалечку.

б

Пересічні франківці кажуть, що для них праймеріз це можливість самостійно  обрати та делегувати на вибори тих кандидатів яким довірятимуть, та які пройдуть пильний відбір громади.

Ініціатори відкритого праймерізу запрошують до участі політичні партії, рухи, громадські організації аби довести, що вибори можуть відбуватись, чесно, відкрито та демократично.


 

  3 Серпня 2015 +Коментар | подобається